Foto z akce Artegy  Foto z akce Artegy  Foto z akce Artegy    
KALENDÁŘ
<<   08 / 2020   >>
PoÚtStČtSoNe
         12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31            
Dnes má svátek
Roman
Zítra
Vavřinec
NEJBLIŽŠÍ AKCE
Nezadáno.
-
Odpočet zastaven
NÁVŠTĚVY
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno:
Heslo:
SPOLUPRACUJEME

Chrudimka.cz

Kdo si hraje, nezlobí II
  13.-17.března 2006

Občanské sdružení Artega a DDM Ježkovka připravili pro děti spoustu programů, aktivit a her na letošní jarní prázdniny v Heřmanově Městci. Již název akce napověděl hlavní téma prázdnin: Kdo si hraje, nezlobí. DO názvu se směle mohla přidat dvojka, neboť první projekt s tímto názvem se v DDM konal v procinci minulého roku. Tentokrát však nešlo jen o počítačové hry s doprovodem několika dalších her, tentokrát však nešlo o pouhé jedno odpoledne s noclehem.
Letošní prázdninové "Kdo si hraje, nezlobí", mělo bohatý program od začátku až do konce od pondělí do pátku, a to opět s možností noclehu. Hlavními tahouny celého programu bylo několik větších aktivit s doprovodem spousty dalších podpůrných her a programů. Hry na počítači, vytváření velikonočního zajíčka ze sena, kreslení na sklo, florbal a fotbal v tělocvičně základní školy, natáčení scének v rámci filmového studia Artegáček, návštěva Královéhradeckého aquaparku, venkovní noční hra Bludičky, a takto by se mohlo popsat ještě několik dalších stránek. Program byl pečlivě naplánován od pondělí až do pátku. Každé dítě tak mohlo samo přijít na určitou hodinu a tím i na určitý program, který v tu dobu probíhal. Samozřejmostí byl tedy volný příchod i odchod z DDM. Stálejší návštěvníci mohli využít nabídky noclehů včetně zajištěných snídaní a večeří. A jak tedy celá akce probíhala?
Už od pondělního rána stepovalo před DDM několik dětí. Krátce před vypuknutím akce se dolaďovaly poslední počítačové hry a zajistily prostory pro další programy.Hned první den byla návštěva více než skvělá. Počítače se postupně zaplnily a na řadu tak přišly i další hry, jako třeba stolní tenis, Abalone nebo šipky.Krátce po poledni si pak někteří kluci a holky vyzkoušeli vytvářet zvířátko ze sena. Blíží se čas velikonoc a tak se pracovalo na velikonočním zajíčkovi, který se opravdu všem dětem vydařil. Nedlouho poté pak probíhal další test zručnosti, kreslení nádherných obrázků na bílé dlaždičky. Když se zkříží dětská fantazie s dobrým nápadem, můžeme mít opravdu skvěle vypadající kuchyňku :-) Tak samozřejmě, že si děti vzaly svá dílka domů, takže z kuchyňky sešlo. DObrá nálada a chuť si stále pořád hrát však zůstala i nadále. Už v pondělí také začaly kaskadérské kousky živějších dětí, které se tak mohly vyřádit k dokonalosti. Na odreagování se také několikrát vyrazilo ven, kde zůstalo stále dost sněhu na koulovačku :-)
V úterý se vyrazilo do tělocvičny místní základní školy. Zhruba 20 dětí, florbal, fotbálek, vybika a další pohybové hry. Dostatečně se vyběhali i vedoucí :-) Brzy také přišel čas na slibované první pokusy filmového studia. Artega má totiž v plánu natočit dětský film a pro první hrubou představu dětí bylo filmové studio Artegáček otevřeno v půlce prázdnin. Všichni si tak vyzkoušeli, že natočit krátkou scénku není žádný med. A to šlo o "pouhé" přepadení banky :-) Scénka trvala všeho všudy minutu, natáčela se ovšem celé středeční dopoledne :-)
Odpoledne pak přišel slibovaný královéhradecký aquapark, který byl beznadějně obsazený už druhý den po vyhlášení akce. Umělé mořské vlny, tobogán se světelnými efekty, perličkové lázně, skokanský můstek a hlavně vcelku teplá voda, ve které se všichni pořádně vymáchali.
Návrat až pozdě večer znamenal noční pohodu, pár síťových her a i několik společenských na dobrou noc. Městečko Palermo se ujalo nejvíce, a tak se hrálo až do pozdní půlnoci :-)
Další dny už se nesly ve znamení osvědčené zábavy, o kterou se starali všichni tři vedoucí: Helča, Petr a Martin. Na jeden večer naši dospěláckou osadu posílila ještě Edita ;-) Nejen ona se pak mohla vyřádit v připravované noční hře Bludičky :)
A co děti samotné? Někteří přišli na určité programy a pak zase pozvolna odešli domů, jiní zde zůstávali od rána do večera a ti nejstálejší s námi byli po celé prázdniny. A tak si také zaslouží být uvedeni v síni slávy :-) Za stálice letošní prázdninové akce lze považovat především Adama, Míšu a Járu z daleké vesnice Kocbeře, ke kterým se pak přidal ještě Ondra, Honza, Monika, Vašek, Luděk, Lukáš, Vojta, Aneta a Žaneta ... zapomněl jsem na někoho? :) Ano, na tu spoustu dalších dětí, které nás navštěvovali přeci jen častěji :-) Věkové složení bylo také ideální, od šestiletých až po 14tileté, večeře i snídaně také stály za reportáž, co tedy říct víc? Snad jen, že i tato akce se velmi vydařila, všichni vypadali spokojeně a už teď se můžou těšit na další akce Artegy a DDM Ježkovka.

Petr


SEZNAM AKCÍ      FOTOGALERIE      VIDEO      VELKÝ LETÁK      MINILETÁČEK